top of page

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS "Swim Baby, Swim!" ?

1.  Zapisy zbierane są drogą mailową pod adresem: akademia-plywania@outlook.com lub         przez

2.  Uprzejmie prosimy o maila z informacją: 

      - preferowany termin zajęć,

      - wiek dziecka,

      - imię i nazwisko dziecka,

      - kontakt do Państwa.

3.  W odpowiedzi przesyłamy Państwu potwierdzenie rezerwacji miejsca, oraz pełną                   informację o kursie.

CO TO JEST "Swim Baby, Swim!" ?

"Swim Baby, Swim!" jest fundamentem naszej AKADEMII PŁYWANIA LOFF. Nauczymy Twoje dziecko, aby odwróciło się i unosiło samodzielnie w razie nieoczekiwanego kontaktu z głęboką wodą.

"Swim Baby, Swim!" to ćwiczenia, które są znakomitą zabawą dla malca, ale i nauką. Ciekawość dziecka i chęć poznawania świata jest uzależniona od jego możliwości ruchowych. Dzięki środowisku wodnemu, które daje dziecku większą swobodę ruchu, poznawanie otoczenia staje się łatwiejsze, może też mieć charakter bardziej samodzielny.Dziecko poznaje siebie, swoje możliwości.

CO ODRÓŻNIA NAS OD INNYCH ZAJĘĆ Z PŁYWANIA DLA NIEMOWLĄT I DZIECI?

Jak w obliczu nieoczekiwanego kontaktu z głęboką wodą zareaguje Twoje dziecko?    Panika? 

Podczas zajęć nauki pływania "Swim Baby, Swim!" dzieci uczą się odruchów ratowania życia, przekręcenia się na wznak, unoszenia się bez pomocy na powierzchni  wody oraz dopłynięcia do brzegu. Staje się to ich automatyczną odpowiedzią na niespodziewanie znalezienie się w wodzie lub pod wodą.   

Podczas szkoleń realizowanych przez "Swim Baby, Swim!", zarówno dzieci jak i ich opiekunowie, zdobywają umiejętności jak bezpiecznie przebywać w wodzie, a przede wszystkim jak reagować w sytuacji zagrodzenia życia i zdrowia.

Uczymy się tego poprzez zabawę, wykorzystując metody sprzyjające rozwoju dzieci.

CZY MOJE DZIECKO BĘDZIE „NIEZATAPIALNE”?

Nie. Żadna osoba w żadnym wieku nie jest „niezatapialna”. Każdy może utonąć w zależności od sytuacji i doświadczenia pływaka. "Swim Baby, Swim!" zapewni Twojemu dziecku najlepszą szansę na uratowanie się w nagłej sytuacji niespodziewanego kontaktu z głęboką wodą.

JEŚLI MOJE DZIECKO UCZĘSZCZA NA LEKCJE JAKO NIEMOWLĘ, CZY BĘDZIE MIEĆ TE UMIEJĘTNOŚCI W PÓŹNIEJSZYM WIEKU?

Pływanie to umiejętność motoryczna. Jak każda umiejętność motoryczna, potrzeba konsekwentnej praktyki, aby się w niej poprawiać. Wszystkim dzieciom, małym dzieciom i przedszkolakom zaleca się regularne lekcje, dopóki nie opanują przepłynięcia 3-4 stylami co najmniej 25 metrów. Jest to zwykle 4-5 lat ciągłych lekcji. Jeśli Twoje dziecko uczy się zawracania i pływania jako niemowlę, ale nie kontynuujesz lekcji lub robisz długie przerwy (więcej niż 2 miesiące), Twoje dziecko będzie musiało przejść przez proces ponownego uczenia się po powrocie. Ponadto, jeśli zdecydujesz się przerwać lekcje, a Twoje dziecko nie będzie ćwiczyć, Twoje dziecko może nie być w stanie wykonać samodzielnego obrotu oraz unoszenia się na wodzie tak jak podczas lekcji.  Ważne jest, aby dzieci pozostały na tygodniowych lekcjach, dopóki nie staną się WYTRZYMAŁYMI pływakami. Ciała dzieci rosną bardzo szybko, a ich punkt równowagi zmienia się wraz ze wzrostem. Muszą być stale w wodzie i ćwiczyć, aby dostosować się do tych zmian wzrostu. NIGDY nie zakładaj, że Twoje dziecko będzie mogło się uratować, ponieważ odbyło kilka miesięcy zajęć. Potrzeba dużo czasu, wysiłku i konsekwencji, aby Twoje dziecko było silnym i bezpiecznym pływakiem.

JAK DŁUGO MOJE DZIECKO MUSI ĆWICZYĆ, ABY OPANOWAĆ UNOSZENIE SIĘ NA WODZIE?

Małe dzieci zwykle potrzebują około 12-14 lekcji, aby nauczyć się początkowego obrotu i unoszą się ok 10 sekund, (w oparciu o udział w lekcji dwa razy w tygodniu) Obrót i unoszenie się to dopiero początek nauki pływania!

bottom of page